Bez ohledu na to, kde pracujete, k prokázání příjmů obvykle stačí výpis z bankovního účtu za poslední čtvrtletí. V nebankovním sektoru to obvykle stačí, a to bez ohledu na to, zda vyděláváte minimální mzdu nebo zda přesahujete celostátní průměr. Banky však bývají ve svých požadavcích přísnější, což znamená, že v některých případech může být nutné předložit potvrzení o příjmech od zaměstnavatele.
Podnikatelé čelí při snaze získat úvěr jiným potížím, protože musí předložit doklad o daňovém přiznání za předchozí rok. To neznamená, že nemusí předkládat finanční doklady, jako jsou výpisy z bankovních účtů, ale je to jen další požadavek. Naštěstí existuje mnoho možností půjček speciálně přizpůsobených pro podnikatele při nákupu nového vybavení nebo založení společnosti, které lze stále najít za přiměřeně nízké náklady.
Ve srovnání s bankami je získání bezúčelové půjčky od nebankovního poskytovatele mnohem méně náročné a neuvěřitelně rychlé. Podání žádosti vyžaduje jen několik kroků a rozhodnutí je učiněno během několika minut, nikoliv dnů či týdnů. Žádost prostřednictvím těchto poskytovatelů navíc poskytuje i lepší ochranu osobních údajů a také transparentnost podmínek, takže žadatelé předem vědí, do čeho jdou.
Pokud jde o pobírání sociálních dávek, jako je mateřská nebo pojištění v nezaměstnanosti, věřitelé posuzují každý případ individuálně, než rozhodnou o tom, zda půjčku poskytnou či nikoliv. Matka samoživitelka, která nemůže půjčku reálně splácet, bude odmítnuta, zatímco pokud je v domácnosti další partner s dostatečným příjmem, mělo by schválení proběhnout bez problémů. Také důchodci mohou mít přístup k některým půjčkám v závislosti na tom, kolik peněz dostávají, ale větší dlouhodobé spotřebitelské půjčky často představují příliš velké riziko vzhledem k věku a nedostatku prostředků, které mají k dispozici osoby v důchodovém věku.